Cviky pro uvolnění

I správné držení je trvale jednostranné. O vyrovnání se starají protipohyby a uvolnění. Odvažte se tedy i na pracovišti a aplikujte některé z následujících cvičení a poloh:

 

Protahování…
Lehněte si na břicho na gymnastický míč Original PEZZI®. Páteř, dobře podepřena míčem, se přitom začíná ohýbat. Zádové svalstvo pocítí jemné natahování, které působí příjemně především v oblasti křížů. Hlava visící dolů se dobře prokrví, zlepší se schopnost myšlení a koncentrace. Vraťte se pomalu zpět z této polohy.… natahování …
Lehněte si zády na míč, roztažená poloha nohou a  chodidel zabezpečí potřebnou stabilitu. Dbejte na dobrý kontakt míče od pánve až po zátylek. Pokud by Vám byl záklon v oblasti krční páteře nepříjemný, podložte si ruce do týla. Páteř se napíná, svalstvo přední části těla se natahuje. Nechejte oči otevřené, abyste mohli lépe udržovat rovnováhu. Pomalu se vraťte z této polohy zpět.

 

… a uvolnění.
Lehněte si na záda, nohy na gymnastický míč Original PEZZI®. Zvýhodněn je tím zpětný tok venózní krve – zabrání se tím městnání krve a otokům nohou. Malý polštář pod hlavou a týlem zabezpečí uvolnění šíjového svalstva. Paže leží bokem lehce natažené na zemi, dlaně směřují nahoru. Vychutnejte si tento okamžik uvolnění. Potom kutálejte míč jemně sem a tam, přitom silně zavírejte a otvírejte ruce. Pomalu, převalením přes bok, se vraťte z této polohy zpět.Partnerská masáž s míčem Original PEZZI® Activa
Sedněte si obkročmo na stoličku s opěradlem. Partner nebo partnerka nyní koulí jeden nebo dva míče Original PEZZI® Activa, Vámi požadovaným tlakem, přes oblast Vašich ramenou a šíje vpravo i vlevo podél páteře. Pro partnerskou masáž použijte i stimulační váleček Stimu-Roll. Pro masáže nohou Vám doporučujeme váleček Twin-Roll®.


Ostatně:
Gymnastický míč Original PEZZI® se výborně hodí jako varianta na sezení i při každodenních činnostech, jako je sledování televize, telefonování, žehlení, přestávka na kávu, domácí úlohy atd. Nikdy přitom ale nezapomínejte při únavě zaměnit míč za židličku s opěradlem nebo si dát přestávku.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.