Tréning na pracovišti i doma

V dnešní době vyřizujeme většinu našich denních úloh vsedě a jen zřídka dochází k pohybům na velkém prostoru. Gymnastický míč Original PEZZI® se hodí ideálně na pracoviště a domů a vytváří potřebné vyrovnání. Zde je několik praktických příkladů: Sedněte si ve správném držení na Original PEZZI®. Abyste mohli pracovat u psacího stolu, musíte se zpravidla mírně naklonit dopředu. Nedělejte to tím, že zkřivíte páteř, nýbrž se se vzpřímenou páteří nakloňte dopředu. Vaše zádové svalstvo tím musí vynaložit větší práci na držení, posiluje se a vy současně šetříte Vaše ploténky před jednostranným tlakem.

 Rozpohybujte pánev
Rolujte míčem nakláněním pánve mírně dopředu a dozadu, doleva a doprava. Když přitom položíte ruce na kříže, cítíte pohyb páteře v oblasti křížů. Jak víte, pohyb podporuje lepší zásobování živinami a působí proti natažením.

 

Čile poskakujte!
Ve správném držení těla vsedě – ruce leží na stehnech nebo visí volně podél těla. Tlačte nohy silně proti podlaze a vyvolejte tak lehké poskakování. Vznikají střídavé tlakové poměry v ploténkách.

 Uvolnění u obrazovky
Práce s monitorem vede často k napnutí – převážně v oblasti šíje. Masírujte proto občas oběma rukama svoji šíji, zavřete přitom oči nebo se dívejte z okna. Naklánějte pomalu hlavu doprava a doleva a provádějte otočné pohyby – ne kroužení. I hrudníkem udělejte malé úkony a otočné pohyby. Uvolněte občas ramena a paže.

 

Vzpřímené držení je vytrvalostním výkonem
Jakmile pocítíte svalovou únavu, vyměňte židli za dobře podepírající opěradlo nebo si udělejte malou přestávku vsedě jako na«kozlíku».

Pauza od sezení
Možná není poloha vsedě pro Vaši činnost vůbec vždy potřebná. Sem a tam se tedy postavte, například při telefonování, natáhněte se a protáhněte a dobře se nadechněte.

 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.